TXC CORPORATION TA-12.500MCE-T
TA-12.500MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-12.500MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 12.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-12.500MCE-T.pdf
Availability of TA-12.500MCE-T
QUANTITY
TA-12.500MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-12.500MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-12.500MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-12.500MCE-T
Related LinksTA-12.5, TA-12.500MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-12.500MCE-T Details Description
Related parts for TA-12.500MCE-T
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000.0UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC PWR SUPP CTRLR MONITOR 64QFN datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 8 GA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 9V SMD datasheet.pdf