TXC CORPORATION TA-133.330MCD-T
TA-133.330MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-133.330MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-133.330MCD-T.pdf
Availability of TA-133.330MCD-T
QUANTITY
TA-133.330MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-133.330MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-133.330MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-133.330MCD-T
Related LinksTA-133., TA-133.330MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-133.330MCD-T Details Description
Related parts for TA-133.330MCD-T
IC MUX/DEMUX 8X1 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
3P 8C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf