TXC CORPORATION TA-15.8682MCD-T
TA-15.8682MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-15.8682MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-15.8682MCD-T.pdf
Availability of TA-15.8682MCD-T
QUANTITY
TA-15.8682MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-15.8682MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-15.8682MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-15.8682MCD-T
Related LinksTA-15.8, TA-15.8682MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-15.8682MCD-T Details Description
Related parts for TA-15.8682MCD-T
JUMPER-H1503TR/A3049L/H1501TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.15V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
FUSE CLASS J T/D 2.8A 600V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 8A PUSH-PULL datasheet.pdf