TXC CORPORATION TA-22.5792MCD-T
TA-22.5792MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-22.5792MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-22.5792MCD-T.pdf
Availability of TA-22.5792MCD-T
QUANTITY
TA-22.5792MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-22.5792MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-22.5792MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-22.5792MCD-T
Related LinksTA-22.5, TA-22.5792MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-22.5792MCD-T Details Description
Related parts for TA-22.5792MCD-T
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
7074-1 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 30POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf