TXC CORPORATION TA-32.350MDE-T
TA-32.350MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-32.350MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-32.350MDE-T.pdf
Availability of TA-32.350MDE-T
QUANTITY
TA-32.350MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-32.350MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-32.350MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.35MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-32.350MDE-T
Related LinksTA-32.3, TA-32.350MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-32.350MDE-T Details Description
Related parts for TA-32.350MDE-T
GND MICASTAT FLUSH MT INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 14K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE GPS JUPITER 32XLP 20CH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf