Ohmite TA205PA10K0JE
TA205PA10K0JE picture photo
Mfg. Part Number
TA205PA10K0JE
Brief Description
RES 10K OHM 5W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA205PA10K0JE.pdf
Availability of TA205PA10K0JE
QUANTITY
TA205PA10K0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA205PA10K0JE
Internal Part NumberEIS-TA205PA10K0JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA205PA10K0JE
Related LinksTA205P, TA205PA10K0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TA205PA10K0JE Details Description
Related parts for TA205PA10K0JE
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TIMER DELAY MAKE MLT RANGE PLUG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf