Schurter TA35-CBDRHJ20C0
TA35-CBDRHJ20C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CBDRHJ20C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA35-CBDRHJ20C0.pdf
Availability of TA35-CBDRHJ20C0
QUANTITY
TA35-CBDRHJ20C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CBDRHJ20C0
Internal Part NumberEIS-TA35-CBDRHJ20C0
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CBDRHJ20C0
Related LinksTA35-CB, TA35-CBDRHJ20C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CBDRHJ20C0 Details Description
Related parts for TA35-CBDRHJ20C0
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
THY DL NEG 200MA 150A ESD MSO13 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 50POS DUAL TIN datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 10NS 48MINIBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf