Schurter TA35-CKDBH035C0
TA35-CKDBH035C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA35-CKDBH035C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 3.5A 240VAC ROCKER
Datasheet Download
TA35-CKDBH035C0.pdf
Availability of TA35-CKDBH035C0
QUANTITY
TA35-CKDBH035C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA35-CKDBH035C0
Internal Part NumberEIS-TA35-CKDBH035C0
Breaker TypeThermal
Current Rating3.5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA35-CKDBH035C0
Related LinksTA35-CK, TA35-CKDBH035C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA35-CKDBH035C0 Details Description
Related parts for TA35-CKDBH035C0
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES32T8 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf