Schurter TA45-AHLTS160C0
TA45-AHLTS160C0 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-AHLTS160C0
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-AHLTS160C0.pdf
Availability of TA45-AHLTS160C0
QUANTITY
TA45-AHLTS160C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-AHLTS160C0
Internal Part NumberEIS-TA45-AHLTS160C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package15
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-AHLTS160C0
Related LinksTA45-AH, TA45-AHLTS160C0 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-AHLTS160C0 Details Description
Related parts for TA45-AHLTS160C0
Connector Header 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
LED HARDWARE SOCKET datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.053A 110 MOHM datasheet.pdf
CABLE DUCT RETAINER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.2A 322 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 190MHz, 320-Cell, CMOS, CPGA175 IC datasheet.pdf
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL datasheet.pdf