AVX Corporation TACL226M005RTA
TACL226M005RTA picture photo
Mfg. Part Number
TACL226M005RTA
Brief Description
CAP TANT 22UF 5V 20% 0603
Datasheet Download
TACL226M005RTA.pdf
Availability of TACL226M005RTA
QUANTITY
TACL226M005RTA Order Process
Ship out your order
Specifications of TACL226M005RTA
Internal Part NumberEIS-TACL226M005RTA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated5V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TACL226M005RTA
Related LinksTACL226, TACL226M005RTA Datasheet, AVX Corporation Distributor
TACL226M005RTA Details Description
Related parts for TACL226M005RTA
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDCTR T/D 60A 600V datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf