AVX Corporation TAJA104M050R
TAJA104M050R picture photo
Mfg. Part Number
TAJA104M050R
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 50V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA104M050R.pdf
Availability of TAJA104M050R
QUANTITY
TAJA104M050R Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA104M050R
Internal Part NumberEIS-TAJA104M050R
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)22 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA104M050R
Related LinksTAJA10, TAJA104M050R Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA104M050R Details Description
Related parts for TAJA104M050R
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 38POS datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 160POS STR datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X19.5 GRY datasheet.pdf
CONTROLLER 2-CAMERA NPN W/LCD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf