AVX Corporation TAJC685M025SNJ
TAJC685M025SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC685M025SNJ
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC685M025SNJ.pdf
Availability of TAJC685M025SNJ
QUANTITY
TAJC685M025SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC685M025SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC685M025SNJ
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC685M025SNJ
Related LinksTAJC685, TAJC685M025SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC685M025SNJ Details Description
Related parts for TAJC685M025SNJ
VARIO TERMINATION BOARD 50POS datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACK NUT GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf