AVX Corporation TAJC686M006RNJ
TAJC686M006RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC686M006RNJ
Brief Description
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC686M006RNJ.pdf
Availability of TAJC686M006RNJ
QUANTITY
TAJC686M006RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC686M006RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC686M006RNJ
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC686M006RNJ
Related LinksTAJC686, TAJC686M006RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC686M006RNJ Details Description
Related parts for TAJC686M006RNJ
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 4MHZ 16CDIP datasheet.pdf
SC DUPLEX/MT-RJ 3M1 C/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
VDL5 RCPT TERM 1-3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
SAC-3P- 5 0-600/M 8FR-2L FB datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf