AVX Corporation TAJD687K002RNJ
TAJD687K002RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD687K002RNJ
Brief Description
CAP TANT 680UF 2.5V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD687K002RNJ.pdf
Availability of TAJD687K002RNJ
QUANTITY
TAJD687K002RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD687K002RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD687K002RNJ
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD687K002RNJ
Related LinksTAJD687, TAJD687K002RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD687K002RNJ Details Description
Related parts for TAJD687K002RNJ
RES SMD 562 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 8-26A datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 3KW datasheet.pdf
RES 85.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS RA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf