AVX Corporation TAJW106K025RNJ
TAJW106K025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW106K025RNJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
TAJW106K025RNJ.pdf
Availability of TAJW106K025RNJ
QUANTITY
TAJW106K025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW106K025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW106K025RNJ
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW106K025RNJ
Related LinksTAJW106, TAJW106K025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW106K025RNJ Details Description
Related parts for TAJW106K025RNJ
CAP TRIMMER 2-6PF 100V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1250VA CHAS MNT datasheet.pdf
SW ROTARY ACTUATOR 4P 2-3POS datasheet.pdf
IC SOC 64K SMART CARD READ 68QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 180F BENCH K CUT datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC 37. datasheet.pdf