AVX Corporation TAJW155K050RNJ
TAJW155K050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW155K050RNJ
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312
Datasheet Download
TAJW155K050RNJ.pdf
Availability of TAJW155K050RNJ
QUANTITY
TAJW155K050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW155K050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW155K050RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW155K050RNJ
Related LinksTAJW155, TAJW155K050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW155K050RNJ Details Description
Related parts for TAJW155K050RNJ
IC PHASE CONTROLLER 20-MLPQ datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A PPAK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-TSSOP datasheet.pdf
I/O MODULE 2 ANALOG 2 ANALOG/PWM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf