TXC CORPORATION TB-1.544MCE-T
TB-1.544MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.544MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.544MCE-T.pdf
Availability of TB-1.544MCE-T
QUANTITY
TB-1.544MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.544MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.544MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.544MCE-T
Related LinksTB-1.5, TB-1.544MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.544MCE-T Details Description
Related parts for TB-1.544MCE-T
CARTRIDGE FOR HP500 SMEARRESIST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
5X4 MTE RCPT SR PLAIN .100CL datasheet.pdf
BOOT MOLDED R/A SIZE 32 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 20MM datasheet.pdf