TXC CORPORATION TB-1.544MDE-T
TB-1.544MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.544MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.544MDE-T.pdf
Availability of TB-1.544MDE-T
QUANTITY
TB-1.544MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.544MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.544MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.544MDE-T
Related LinksTB-1.5, TB-1.544MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.544MDE-T Details Description
Related parts for TB-1.544MDE-T
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR10H/AE10G/HPK10H datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.8VWM 31.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS VERT BRD-BRD datasheet.pdf
BLADE HEX 1/16" 4.02" datasheet.pdf
VARISTOR 433V 40KA ENCASED datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC datasheet.pdf