TXC CORPORATION TB-12.000MDD-T
TB-12.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.000MDD-T.pdf
Availability of TB-12.000MDD-T
QUANTITY
TB-12.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.000MDD-T
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.000MDD-T
Related LinksTB-12.0, TB-12.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-12.000MDD-T
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 12V 40A 56-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-200M CLEAR datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 55MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 24POS datasheet.pdf