TXC CORPORATION TB-12.200MDD-T
TB-12.200MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.200MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 12.20MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.200MDD-T.pdf
Availability of TB-12.200MDD-T
QUANTITY
TB-12.200MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.200MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.200MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.200MDD-T
Related LinksTB-12.2, TB-12.200MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.200MDD-T Details Description
Related parts for TB-12.200MDD-T
FIXED IND 6.8MH 43MA 78 OHM TH datasheet.pdf
LED 2HI 5MM SUP BRIGHT GRN PCMNT datasheet.pdf
BRAID UNFLUXED GREEN .075"X5' datasheet.pdf
CONN 3.5MM CB 1.6E18-16GLD 250PK datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A PCB 6POS TIN datasheet.pdf
EQUIPMENT MARKER LABELING 9X25MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
8W8 MA ANG_20A S4_A1 TO A7_PNEUM datasheet.pdf