TXC CORPORATION TB-12.288MDD-T
TB-12.288MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.288MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.288MDD-T.pdf
Availability of TB-12.288MDD-T
QUANTITY
TB-12.288MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.288MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.288MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.288MDD-T
Related LinksTB-12.2, TB-12.288MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.288MDD-T Details Description
Related parts for TB-12.288MDD-T
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
USB3.0-A-USB3.0-A 1M GOLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
RJI CABLE RJ45 PUSHPULL IP20 1 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP CLIN G TIN datasheet.pdf