TXC CORPORATION TB-16.000MDE-T
TB-16.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-16.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-16.000MDE-T.pdf
Availability of TB-16.000MDE-T
QUANTITY
TB-16.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-16.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-16.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-16.000MDE-T
Related LinksTB-16.0, TB-16.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-16.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-16.000MDE-T
MOSFET 2P-CH 30V 6A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 19A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO214AC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .437 datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
680UF 400V 50X80MM 85C 10000H datasheet.pdf