TXC CORPORATION TB-33.000MBE-T
TB-33.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-33.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-33.000MBE-T.pdf
Availability of TB-33.000MBE-T
QUANTITY
TB-33.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-33.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-33.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-33.000MBE-T
Related LinksTB-33.0, TB-33.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-33.000MBE-T Details Description
Related parts for TB-33.000MBE-T
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 3MM SMD .5MM datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 25POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf