TXC CORPORATION TB-35.328MDE-T
TB-35.328MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-35.328MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-35.328MDE-T.pdf
Availability of TB-35.328MDE-T
QUANTITY
TB-35.328MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-35.328MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-35.328MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-35.328MDE-T
Related LinksTB-35.3, TB-35.328MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-35.328MDE-T Details Description
Related parts for TB-35.328MDE-T
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1BN/50 AR UC datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD datasheet.pdf