TXC CORPORATION TB-36.000MDE-T
TB-36.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-36.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-36.000MDE-T.pdf
Availability of TB-36.000MDE-T
QUANTITY
TB-36.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-36.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-36.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-36.000MDE-T
Related LinksTB-36.0, TB-36.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-36.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-36.000MDE-T
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 24.3A 2.3 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A/0.3A 10DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 35VC SOD523 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.50W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X4 GREEN TH datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 38MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf