TXC CORPORATION TB-37.500MBE-T
TB-37.500MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-37.500MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-37.500MBE-T.pdf
Availability of TB-37.500MBE-T
QUANTITY
TB-37.500MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-37.500MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-37.500MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-37.500MBE-T
Related LinksTB-37.5, TB-37.500MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-37.500MBE-T Details Description
Related parts for TB-37.500MBE-T
BATTERY PK 7.5V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.95A 6TSOP datasheet.pdf
PHOTOTRANS NPN SIDELED 2-PLCC datasheet.pdf
TIMER 22.5MM .1-12S DIN MNT datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL 20-QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTGBGA datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 50V 5% BP 1812 datasheet.pdf
ULTRASONIC DISTANCE SENSOR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf