TXC CORPORATION TB-50.000MCE-T
TB-50.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-50.000MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-50.000MCE-T.pdf
Availability of TB-50.000MCE-T
QUANTITY
TB-50.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-50.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-50.000MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-50.000MCE-T
Related LinksTB-50.0, TB-50.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-50.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-50.000MCE-T
HEATSK DL WL Q53X 1-1/2"X25M BLK datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 34PCM datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.4A SYNC 6SON datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 7-5NS 100BGA datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 24WSOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT RA SKT datasheet.pdf