TXC CORPORATION TB-57.849MDE-T
TB-57.849MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-57.849MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-57.849MDE-T.pdf
Availability of TB-57.849MDE-T
QUANTITY
TB-57.849MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-57.849MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-57.849MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency57.849MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-57.849MDE-T
Related LinksTB-57.8, TB-57.849MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-57.849MDE-T Details Description
Related parts for TB-57.849MDE-T
RESISTOR 100K OHM 1/4W .01% WW datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE GRAY datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VIPER25LX datasheet.pdf
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
3G3JX EMC FILTER, REFER TO DAT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT PINS datasheet.pdf