TXC CORPORATION TB-65.000MDD-T
TB-65.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-65.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-65.000MDD-T.pdf
Availability of TB-65.000MDD-T
QUANTITY
TB-65.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-65.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-65.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency65MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-65.000MDD-T
Related LinksTB-65.0, TB-65.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-65.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-65.000MDD-T
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 200MA SC89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 05CKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 40MM datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 1.14" 2/PK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf