Eaton (formerly Cooper Bussmann) TB400-1200
TB400-1200 picture photo
Mfg. Part Number
TB400-1200
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
BARRIER BLOCK
Datasheet Download
TB400-1200.pdf
Availability of TB400-1200
QUANTITY
TB400-1200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TB400-1200
Internal Part NumberEIS-TB400-1200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB400-1200
Related LinksTB400, TB400-1200 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
TB400-1200 Details Description
Related parts for TB400-1200
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ATTACHMENT PLUG W/LAMBDA/4 TECH datasheet.pdf
CABLE DUCT TRUMPET SPILLOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf