AVX Corporation TBJC106K025LRSB0023
TBJC106K025LRSB0023 picture photo
Mfg. Part Number
TBJC106K025LRSB0023
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Datasheet Download
TBJC106K025LRSB0023.pdf
Availability of TBJC106K025LRSB0023
QUANTITY
TBJC106K025LRSB0023 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJC106K025LRSB0023
Internal Part NumberEIS-TBJC106K025LRSB0023
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJC106K025LRSB0023
Related LinksTBJC106K0, TBJC106K025LRSB0023 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJC106K025LRSB0023 Details Description
Related parts for TBJC106K025LRSB0023
CONN HEADER 6POS KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
OSC SO 93.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 31C S 3" WHT JACKS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0 LVDS datasheet.pdf
M SPEMPR100F130FK datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 24UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf