AVX Corporation TBJD476M025LBSB0024
TBJD476M025LBSB0024 picture photo
Mfg. Part Number
TBJD476M025LBSB0024
Brief Description
CAP TANT 47UF 20% 25V 2917
Datasheet Download
TBJD476M025LBSB0024.pdf
Availability of TBJD476M025LBSB0024
QUANTITY
TBJD476M025LBSB0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJD476M025LBSB0024
Internal Part NumberEIS-TBJD476M025LBSB0024
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package200
SeriesTBJ
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)175 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJD476M025LBSB0024
Related LinksTBJD476M0, TBJD476M025LBSB0024 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJD476M025LBSB0024 Details Description
Related parts for TBJD476M025LBSB0024
IC PROGRAM 2.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 30V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
37POS F TYPE 1 SC 20 AWG datasheet.pdf