AVX Corporation TBJE336K025LRSB0823
TBJE336K025LRSB0823 picture photo
Mfg. Part Number
TBJE336K025LRSB0823
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Datasheet Download
TBJE336K025LRSB0823.pdf
Availability of TBJE336K025LRSB0823
QUANTITY
TBJE336K025LRSB0823 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJE336K025LRSB0823
Internal Part NumberEIS-TBJE336K025LRSB0823
Standard Package400
SeriesTBJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJE336K025LRSB0823
Related LinksTBJE336K0, TBJE336K025LRSB0823 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJE336K025LRSB0823 Details Description
Related parts for TBJE336K025LRSB0823
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMB datasheet.pdf
IC COUNTER OCTAL 4STAGE 16-SOIC datasheet.pdf
USB MICRO DRIVE 4GB U3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONTROL PROCESS REL/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 100M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf