AVX Corporation TBJE336K035LBSB0024
TBJE336K035LBSB0024 picture photo
Mfg. Part Number
TBJE336K035LBSB0024
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Datasheet Download
TBJE336K035LBSB0024.pdf
Availability of TBJE336K035LBSB0024
QUANTITY
TBJE336K035LBSB0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJE336K035LBSB0024
Internal Part NumberEIS-TBJE336K035LBSB0024
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
SeriesTBJ
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.168" (4.26mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJE336K035LBSB0024
Related LinksTBJE336K0, TBJE336K035LBSB0024 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJE336K035LBSB0024 Details Description
Related parts for TBJE336K035LBSB0024
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 7.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V JB 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.55A AMMO datasheet.pdf