Taiyo Yuden TBPS1R473J475H5Q
TBPS1R473J475H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS1R473J475H5Q
Brief Description
THERM NTC 47K OHMS 0603
Datasheet Download
TBPS1R473J475H5Q.pdf
Availability of TBPS1R473J475H5Q
QUANTITY
TBPS1R473J475H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS1R473J475H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS1R473J475H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504483K
B25/75-
B25/854750K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max63mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS1R473J475H5Q
Related LinksTBPS1R47, TBPS1R473J475H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS1R473J475H5Q Details Description
Related parts for TBPS1R473J475H5Q
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.6A 28.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN TERMINATOR JACK SMA 50OHM datasheet.pdf
IC OVERVOLT PROT REG 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO 13POS TIN datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
BLZF 5.08/09/180LH SN OR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf