Powerex Inc. TBS7222503DH
TBS7222503DH picture photo
Mfg. Part Number
TBS7222503DH
Manufacturer
Product Category
SCRs - Single
Brief Description
SCR PHASE CTRL DSC 2500A 2200V
Datasheet Download
TBS7222503DH.pdf
Availability of TBS7222503DH
QUANTITY
TBS7222503DH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBS7222503DH
Internal Part NumberEIS-TBS7222503DH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilySCRs - Single
Series-
Packaging-
Voltage - Off State-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)-
Voltage - On State (Vtm) (Max)-
Current - On State (It (AV)) (Max)-
Current - On State (It (RMS)) (Max)-
Current - Hold (Ih) (Max)-
Current - Off State (Max)-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)-
SCR TypeStandard Recovery
Operating Temperature-
Mounting Type-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBS7222503DH
Related LinksTBS722, TBS7222503DH Datasheet, Powerex Inc. Distributor
TBS7222503DH Details Description
Related parts for TBS7222503DH
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP datasheet.pdf
GRF4 APPLIANCE INLET FLTR 3A M5 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 9PC datasheet.pdf
MINI-SAS HD 1X2 EXT PCB CONNECT datasheet.pdf
RES 45K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf