TXC CORPORATION TC-15.000MDE-T
TC-15.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-15.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-15.000MDE-T.pdf
Availability of TC-15.000MDE-T
QUANTITY
TC-15.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-15.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-15.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-15.000MDE-T
Related LinksTC-15.0, TC-15.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-15.000MDE-T Details Description
Related parts for TC-15.000MDE-T
RES SMD 68 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-6" BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS PCB VERT datasheet.pdf