TXC CORPORATION TC-4.096MDE-T
TC-4.096MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-4.096MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-4.096MDE-T.pdf
Availability of TC-4.096MDE-T
QUANTITY
TC-4.096MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-4.096MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-4.096MDE-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-4.096MDE-T
Related LinksTC-4.0, TC-4.096MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-4.096MDE-T Details Description
Related parts for TC-4.096MDE-T
RES SMD 1.3 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SGE88-2-0560-5000C datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP C, AFS 2, T datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 160MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf