CTS Electronic Components TC50M5C32K7680
TC50M5C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC50M5C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC50M5C32K7680.pdf
Availability of TC50M5C32K7680
QUANTITY
TC50M5C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC50M5C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC50M5C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC50M5C32K7680
Related LinksTC50M5C, TC50M5C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC50M5C32K7680 Details Description
Related parts for TC50M5C32K7680
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 36BIT 114BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS .156 datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.4A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL RN171 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONTACT PROBE 1.0MM PITCH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0016UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf