Toshiba Semiconductor & Storage TC7WH241FUTE12LF
TC7WH241FUTE12LF picture photo
Mfg. Part Number
TC7WH241FUTE12LF
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUS BUFFER TRI-ST DUAL SM8
Datasheet Download
TC7WH241FUTE12LF.pdf
Availability of TC7WH241FUTE12LF
QUANTITY
TC7WH241FUTE12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of TC7WH241FUTE12LF
Internal Part NumberEIS-TC7WH241FUTE12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
SeriesTC7WH
PackagingCut Tape (CT)
Logic TypeBuffer/Line Driver, Non-Inverting
Number of Elements2
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low8mA, 8mA
Voltage - Supply2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC7WH241FUTE12LF
Related LinksTC7WH241, TC7WH241FUTE12LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TC7WH241FUTE12LF Details Description
Related parts for TC7WH241FUTE12LF
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf