TE Connectivity AMP Connectors TCFS-16-62C-020-25CH
TCFS-16-62C-020-25CH picture photo
Mfg. Part Number
TCFS-16-62C-020-25CH
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
HEAT SHRINK
Datasheet Download
TCFS-16-62C-020-25CH.pdf
Availability of TCFS-16-62C-020-25CH
QUANTITY
TCFS-16-62C-020-25CH Order Process
Ship out your order
Specifications of TCFS-16-62C-020-25CH
Internal Part NumberEIS-TCFS-16-62C-020-25CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCFS-16-62C-020-25CH
Related LinksTCFS-16-62, TCFS-16-62C-020-25CH Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
TCFS-16-62C-020-25CH Details Description
Related parts for TCFS-16-62C-020-25CH
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
OPT FIBER SUPT BASE W/ADH datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 100A 600V BLK datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf