AVX Corporation TCJD336M025R0060
TCJD336M025R0060 picture photo
Mfg. Part Number
TCJD336M025R0060
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Datasheet Download
TCJD336M025R0060.pdf
Availability of TCJD336M025R0060
QUANTITY
TCJD336M025R0060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJD336M025R0060
Internal Part NumberEIS-TCJD336M025R0060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJD336M025R0060
Related LinksTCJD336M, TCJD336M025R0060 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJD336M025R0060 Details Description
Related parts for TCJD336M025R0060
RES CHAS MNT 7.5 OHM 5% 12W datasheet.pdf
TERM FORK SHORT LOCK 12-10AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP VGA LOW NOISE 8-LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
LED YELLOW WHITE SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf