AVX Corporation TCJT686M004R0080
TCJT686M004R0080 picture photo
Mfg. Part Number
TCJT686M004R0080
Brief Description
CAP TANT POLY 68UF 4V 1210
Datasheet Download
TCJT686M004R0080.pdf
Availability of TCJT686M004R0080
QUANTITY
TCJT686M004R0080 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJT686M004R0080
Internal Part NumberEIS-TCJT686M004R0080
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJT686M004R0080
Related LinksTCJT686M, TCJT686M004R0080 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJT686M004R0080 Details Description
Related parts for TCJT686M004R0080
MOD PWR ENTRY 12A 125V QC PNL MT datasheet.pdf
FUSE 900A 700V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
REFLECTOR CITIZEN CL-340 SPOT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
BUZZER 28-48VAC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SMART CARD READER PNL MNT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf