TXC CORPORATION TD-29.4912MBD-T
TD-29.4912MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-29.4912MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-29.4912MBD-T.pdf
Availability of TD-29.4912MBD-T
QUANTITY
TD-29.4912MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-29.4912MBD-T
Internal Part NumberEIS-TD-29.4912MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-29.4912MBD-T
Related LinksTD-29.4, TD-29.4912MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-29.4912MBD-T Details Description
Related parts for TD-29.4912MBD-T
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM datasheet.pdf
COIL CHOKE 6.8MH 1.2A VERT datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 460MA 450 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf