TXC CORPORATION TD-29.4912MCD-T
TD-29.4912MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-29.4912MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-29.4912MCD-T.pdf
Availability of TD-29.4912MCD-T
QUANTITY
TD-29.4912MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-29.4912MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-29.4912MCD-T
Standard Package3,000
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-29.4912MCD-T
Related LinksTD-29.4, TD-29.4912MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-29.4912MCD-T Details Description
Related parts for TD-29.4912MCD-T
IC VOICE REC/PL 180SEC IN 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.25A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf