TXC CORPORATION TD-35.328MBE-T
TD-35.328MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-35.328MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-35.328MBE-T.pdf
Availability of TD-35.328MBE-T
QUANTITY
TD-35.328MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-35.328MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-35.328MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-35.328MBE-T
Related LinksTD-35.3, TD-35.328MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-35.328MBE-T Details Description
Related parts for TD-35.328MBE-T
VARISTOR 610V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC SWITCH IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 710MA 522 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 500MA 665 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf