TXC CORPORATION TD-37.500MDE-T
TD-37.500MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-37.500MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-37.500MDE-T.pdf
Availability of TD-37.500MDE-T
QUANTITY
TD-37.500MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-37.500MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-37.500MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-37.500MDE-T
Related LinksTD-37.5, TD-37.500MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-37.500MDE-T Details Description
Related parts for TD-37.500MDE-T
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 0815 datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 25A 400V TO220AB datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 18POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RND CBL 2-14POS FEMALE CONN 10M datasheet.pdf
OSC TCXO 155.52MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
IC HALL SENSR OMNIPLOR SW SC59 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323 datasheet.pdf