TXC CORPORATION TD-7.3728MBD-T
TD-7.3728MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-7.3728MBD-T
Brief Description
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-7.3728MBD-T.pdf
Availability of TD-7.3728MBD-T
QUANTITY
TD-7.3728MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-7.3728MBD-T
Internal Part NumberEIS-TD-7.3728MBD-T
Standard Package1
SeriesTD
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency7.3728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-7.3728MBD-T
Related LinksTD-7.37, TD-7.3728MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-7.3728MBD-T Details Description
Related parts for TD-7.3728MBD-T
IC OPAMP DIFF 100MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 4.2V 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 80MA 22.9 OHM TH datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO35 datasheet.pdf