Vishay/Sprague TE1506-E3
TE1506-E3 picture photo
Mfg. Part Number
TE1506-E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
8UF 150V 9.779X21.539 105C AXI
Datasheet Download
TE1506-E3.pdf
Availability of TE1506-E3
QUANTITY
TE1506-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TE1506-E3
Internal Part NumberEIS-TE1506-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package460
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TE1506-E3
Related LinksTE15, TE1506-E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TE1506-E3 Details Description
Related parts for TE1506-E3
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 6'/72" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 1.7A IPAK datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 16-SO datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 7.5MM datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf