Murata Electronics North America TEC03R100A110T00
TEC03R100A110T00 picture photo
Mfg. Part Number
TEC03R100A110T00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TEC03R100A110T00.pdf
Availability of TEC03R100A110T00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TEC03R100A110T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TEC03R100A110T00
Internal Part NumberEIS-TEC03R100A110T00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TEC03R100A110T00 today.
SeriesTEC03R100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type34
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TEC03R100A110T00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTEC03R10, TEC03R100A110T00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TEC03R100A110T00 Details Description
Related parts for TEC03R100A110T00
MODULE TRANSFRMR SNGL LAN 10/100 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SRT datasheet.pdf
CONN FFC VERT 12POS 1.27MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% TOLER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf